Показати все

В Україні хочуть запровадити підземний і вакуумний збір сміття

Система збору відходів в Україні – застаріла, а тому в державних будівельних нормах з’явилися зміни, які передбачають можливість використання сучасних рішень – проектування підземного та вакуумного (пневматичного) способів збирання сміття, про це на своїй сторінці в Фейсбуці пише заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

Зміни мають на меті покращити екологічну ситуацію. Найгігієнічнішим, безпечним і естетичним у порівнянні з наземним способом збору сміття Парцхаладзе називає підземний, коли відходи розміщуються не на вулицях, а у спеціальних контейнерах під землею. Ще одна перевага такого способу – він направлений на роздільний збір відходів. Щодо вакуумного або пневматичного способу, то він стосується житлових будинків.

«Для глобального вирішення проблеми збору відходів впровадження нових рішень дуже потрібне, але, в першу чергу, треба змінювати ставлення людей до цієї проблеми на більш відповідальне. Тільки тоді наші міста дійсно будуть чистими і гарними, а не заваленими сміттям, – вважає чиновник».

Оновлений ДБН щодо планування та забудови територій вже затверджений і буде опублікований найближчим часом.