Показати все

Україна входить в п’ятірку країн за кількістю смертей від забруднення повітря

Україна входить у п’ятірку країн за кількістю смертей від забруднення повітря на 100 000 населення.

Як зазначив міністр екології та природних ресурсів Остапа Семерака, економія на енергоносіях і перехід на іншу групу вугілля, яке містить більше сірки та інших пилоутворюючих частинок завдають шкоди здоров’ю українців, передає Громадське радіо.

«У 2016 році кількість викидів в атмосферу, згідно зі статистикою, зросла вдвічі порівнянно з ростом ВВП: ВВП зріс на 3%, а викиди – майже на 8%, – пояснює він. – Основним забруднювачем стала теплова енергетика».

За словами Остапа Семерака, Україна повинна реформувати медицину. «Тривалість нашого життя на 80% залежить від навколишнього середовища та стилю життя, і лише на 20% – від медицини», – зауважив він.

Сьогодні на території України санкціоновано і несанкціоновано розміщено відходи промисловості, будівельні, сільськогосподарські та небезпечні відходи, продовжив Остап Семерак. «У цьому секторі економіки обертаються десятки мільярдів гривень, з яких не сплачуються податки, які не створюють конкурентне середовище, не імплементують сучасні технології, а найгірше – вбивають українців», – нарікає міністр.

Згідно з інформацією, ДТЕК закупив у США неліквідне вугілля із підвищеним вмістом сірки, використання якого завдає шкоди навколишньому середовищу та здоров’ю людей. Наразі паливо відправлене на Ладижинську та Запорізьку ТЕС.