Показати все

Українське сміття розділять на сім частин

Россия. Москва. 10 октября. Контейнеры для раздельного сбора мусора в экспериментальной школьной столовой школы №1440 в Крылатском. Фото ИТАР-ТАСС/ Зураб Джавахадзе

Кабінет Міністрів України затвердив стратегію управління відходами до 2030 року. Таке рішення було прийнято на сьогоднішньому засіданні уряду. Доповідачем виступив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак. Стратегія передбачає сім розділів, відповідно до семи груп відходів, серед яких побутові, будівельні, сільськогосподарські, а також батарейки та акумулятори, і інші.

Передбачається створити по країні більше 500 регіональних центрів з утилізації відходів. Також органи самоврядування повинні організувати систему пунктів повторного використання товарів, наприклад, меблів. Сільськогосподарські відходи повинні перероблятися на корми.

Раніше повідомлялося, що Міністерство екології і природних ресурсів України розпочало інвентаризацію звалищ в Україні. Зокрема, була розроблена інтерактивна карта сміттєвих полігонів. В Україні 7% території займають сміттєзвалища. Всі ці гори відходів виділяють метан і постійно пожежами що виникають несуть пряму загрозу життю людей. Кілометри родючої землі завалені токсичним сміттям. При цьому в країні катастрофічно не вистачає переробних заводів.