Показати все

Активісти запустили флешмоб з екології

З початком нового року українські активісти запустили річний флешмоб з набуття екологічних звичок.

“52+1 кроки мого екосвідомого життя” започаткувала Громадська організація “Еколтава”, передають Новини Полтавщини.

Флешмоб, який покликаний навчити українців екологічно мислити та поводитись, триватиме 52 тижні та 1 день, тобто – цілий рік. Суть ініціативи полягає у поступовому виконанні практичних порад, що будуть публікуватися активістами на сторінці Фейсбук та Інстаграм щотижня.

Поради будуть стосуватися розумного споживання ресурсів, здорового харчування, переходу на органічну продукцію та сталий транспорт. Окремі пропозиції будуть спрямовані на зменшення кількості сміття, повторного використання ресурсів та сортування відходів.

Активісти також знайомитимуть учасників флешмобу з подібними діючими ініціативами різних міст.

Як обіцяють у ГО”Еколтава”, кожен охочий зможе підтримати ініціативу, оскільки завдання будуть простими та легкореалізовуваними у домашніх умовах.

“Відходи – це ресурс, а не сміття, – наголошують організатори. – Щоб «ресурс» приніс користь, його необхідно сортувати – до того ж це зобовязаний робити кожен українець з 1 січня”.

Так, протягом наступного тижня флешмобу активісти радять відвести місце для сортування сміття – це може бути кухня, комора чи балкон, у картонні коробки або ж у пакети збирати макулатуру, пластикові пляшки та кришечки, металеві бляшанки і інші метали, склотару та склобій, рідше – тетрапак, поліетилен, небезпечні відходи (електроприлади, лампочки) і ділитися своїм досвідом на сторінці та в коментарях з фотками та хештегом #мій_екорік.

Пластикові та скляні пляшки, жерстяні банки активісти радять промивати від залишків їжі; також стискати пластикові пляшки та металеві бляшанки, щоб зекономити простір для зберігання вторсировини. “Органіку за можливості потрібно компостувати:це можна зробити за допомогою спеціального контейнеру для ферментації харчових відходів чи вермикомпостеру з використанням черв`яків, – розповідають у ГО”Еколтава”. – Батарейки необхідно збирати окремо і здавати до найближчого пункту”.

Щоденними зусиллями можна підвищити рівень екологічності України, каже один з ініціаторів челенджу, представник ГО “Еколтава” Микола Рябика.

“Закликаємо активних та свідомих українців започаткувати нові еко-звички та традиції, – наголошує він. – Наша команда буде допомагати порадами, ділитися спільними результатами та підтримувати кожного, хто в новому 2018 році вирішив перейти на свідоме споживання і своїми щоденними зусиллями підвищити рівень екологічності України”.

Організатори зобов’язуються публікувати статистику та результати флешмобу кожного місяця, при цьому найактивніші учасники отримають екологічні призи.

Детальнішу інформацію про флешмоб “52+1 кроки мого екосвідомого життя” можна дізнатися на сайті “Еколтави” та в соціальних мережах.