Показати все

В Україні комплекс з переробки радіоактивних відходів готовий до «гарячих» випробувань

Комплекс з переробки радіоактивних відходів, зведений на Рівненській атомній електростанції, готовий до «гарячих» випробувань.

Об’єкт, споруджений спільно з Єврокомісією в рамках проекту міжнародної технічної допомоги TACIS, чекає окремий дозвіл від Держатомрегулювання України на другий етап випробувань – роботу з реальними радіоактивними відходами, передає Рівне вечірнє.

Успішне проведення “гарячих” випробувань дозволить об’єкту поступово перейти у промислову експлуатацію.

Впровадження комплексу дасть можливість підвищити рівень безпеки Рівненської АЕС, застосувавши передові інноваційні технології з переробки радіоактивних відходів, що, у свою чергу, дозволить вивести систему поводження з РАВ на новий світовий рівень.

Нещодавно комплекс з переробки радіоактивних відходів відвідали представники атестаційної комісії НАЕК “Енергоатом” для ознайомлення з процесом переробки РАВ на кожній із семи установок об’єкту та очікуваними результатами від експлуатації.

«Нам було цікаво відвідати новітній комплекс, де проводитиметься багато метрологічних вимірювань, – поділилися своїми враженнями гості РАЕС. – Оглянувши його сучасне технологічне обладнання, яке, безумовно, відповідає високим європейським стандартам можна сказати, що це – “прорив” у напрямку поводження та зберігання РАВ в Україні».

Діяльність комплексу на РАЕС дозволить не лише зменшити обсяги відходів, які утворюються в процесі експлуатації, а й підвищити безпеку та екологічність вітчизняної атомної енергетики в цілому та зберегти навколишнє середовище.

У лютому було завершено перший етап комплексних (“холодних”) випробувань допоміжних систем і усіх семи установок Комплекс з переробки радіоактивних відходів, участь у яких взяли фахівці електростанції та представники інспекції Держатомрегулювання України на РАЕС.